Inspekcja studni – do czego służy studnia?

Naturalne minerały są największą zaletą studni. Woda zmineralizowana jest zdrowsza dla Ciebie i lepiej smakuje. Ale kontrola studni powinna wykraczać poza smak. Sprawdzane są bakterie coli i lotne związki organiczne (VOC), które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Lotne związki organiczne składają się z wyprodukowanych przez człowieka substancji chemicznych, takich jak chloroform i związki benzyny. Korzystając z inspekcji studni, możesz upewnić się, że Twoja woda jest wolna od tych niebezpiecznych związków.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z remontujedom.pl

Analiza jakości wody

Możesz się zastanawiać, czy konieczne jest uzyskanie dodatkowych testów na jakość wody. Będzie to zależało od lokalizacji i stanu, w którym mieszkasz. Niektóre z bardziej powszechnych zanieczyszczeń badanych pod kątem to ołów, arsen, rtęć, rad, atrazyna, pestycydy i herbicydy. Dobra wiadomość jest taka, że testy te są zazwyczaj niedrogie i nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu. Jednakże, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa swojej wody, powinieneś skontaktować się z wykonawcą studni lub lokalnym departamentem zdrowia, aby uzyskać dalsze informacje.

Głównym wskaźnikiem zanieczyszczenia bakteryjnego jest całkowita bakteria coli. Obecność tej bakterii wskazuje na możliwe zanieczyszczenie odpadami zwierzęcymi i ludzkimi. Całkowite bakterie coli są szeroką kategorią bakterii i nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Niektóre pochodzą z odchodów, podczas gdy inne naturalnie występują w glebach i roślinności. Jednakże, jeśli podejrzewasz, że Twoja woda jest zanieczyszczona bakterią E. coli, zaleca się, aby uzyskać ją przetestowaną pod kątem tej bakterii.

Zaleca się, aby uzyskać podstawowe wskaźniki testowane na Twojej wodzie co najmniej raz w roku lub po wszelkich naprawach głowicy studni. Testy te dadzą Ci ogólne pojęcie o jakości wody i wskażą wszelkie problemy z wodą. Są one również wymagane dla nowych studni. Jeśli podstawowe wskaźniki są powyżej limitu, powinno to podnieść czerwoną flagę dla Ciebie. Jeśli liczby są powyżej limitu, może to oznaczać, że należy skontaktować się z laboratorium w celu przeprowadzenia analizy wody.

Inspekcja sanitarna może być ważniejsza niż analiza jakości wody. Inspekcja sanitarna może ujawnić problemy w systemie wodnym i może zidentyfikować te problemy, zanim staną się widoczne. Na obszarach, gdzie badanie jakości wody jest rzadkie lub niemożliwe, inspekcje sanitarne mogą być jedyną opcją. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku mniejszych wiejskich systemów wodnych, gdzie badanie na obecność E. coli może dać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. W tym przypadku pojedynczy test może być fałszywym alarmem, ponieważ bez inspekcji sanitarnej.

Test natężenia przepływu wody

Kiedy kupujesz studnię, jednym z najważniejszych czynników jest jej natężenie przepływu wody. Wskaże ona, jak szybko woda w studni może się odbudować po pobraniu. Jeśli studnia wyschnie podczas tego testu, może nie stanowić niezawodnego źródła wody. Studnia, która nie odzyskuje wody tak szybko, jak została zaprojektowana, może nie być dobrym źródłem dla Państwa gospodarstwa domowego. Podczas tego testu, profesjonalista może sprawdzić studnię i określić, dlaczego nie dostarcza ona wody, której potrzebujesz.

Istnieje kilka metod zwiększenia przepływu wody w studni. Można wykopać kolejną lub zainstalować pompę, która podłącza się bezpośrednio do studni. Jednak może to być drogie, czasochłonne i nie gwarantuje pożądanego rezultatu. Metoda znana jako hydroszczelinowanie może pomóc w zwiększeniu przepływu wody w istniejącej studni poprzez wtłoczenie do niej wody. Hydrofracking otwiera szczeliny i gruz w skale macierzystej, pozwalając wodzie przepływać przez nią.

W uzupełnieniu do przepływu wody, należy sprawdzić ciśnienie w systemie. Minimalna ilość to trzy galony na minutę (GPM). Nie będzie to nadmiernie obciążać armatury, ale jest wystarczająco dobre, aby określić minimalną wydajność dla jednego urządzenia. Ciśnienie wody w studni powinno być między dwadzieścia a sześćdziesiąt funtów na cal kwadratowy, i będzie się nieznacznie różnić w zależności od tego, jak często pompa cykli na i off. Jeśli studnia jest niskie ciśnienie, może wypalić pompę lub spowodować zawalenie się zbiornika wodnego.

Najlepszy czas, aby uzyskać test studni jest przed umieszczeniem domu na rynku. Inspekcja studni może pomóc w ustaleniu, ile wody potrzebujesz, aby zapewnić swojemu gospodarstwu domowemu wodę. Zapobiegnie to również opóźnieniom przy sprzedaży domu, ponieważ będziesz wiedział, że jest on odpowiedni dla Twoich potrzeb. Jeśli chcesz szybko sprzedać swój dom, badanie studni powinno być wykonane przed wprowadzeniem na giełdę. To mądre posunięcie i zawsze jest warte pieniędzy.

Średnia żywotność studni

Sztuka może mieć żywotność od 30 do 50 lat, w zależności od okoliczności. W niektórych przypadkach jednak, studnia będzie działać przez znacznie dłuższy okres czasu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o średniej żywotności studni. Oto kilka informacji na ten temat:

Średnia żywotność studni różni się znacznie, w zależności od kilku czynników, w tym od tego, ile godzin dziennie pracuje. Ciągła praca pompy wodnej w końcu ją zużyje. Dodatkowo, częsta praca pompy na rowerze zmniejszy jej żywotność. Dzieje się tak dlatego, że pompa będzie się nagrzewać i w końcu zawiedzie. W przypadku częstego uruchamiania pompy, może ona wymagać częstszej wymiany, co skutkuje krótszą żywotnością. Ten artykuł obejmie typową żywotność studni i jej rury.

Pompy wodne zazwyczaj mają żywotność 60 000 do 90 000 mil, gdy są odpowiednio pielęgnowane. Ponadto pompa wodna potrzebuje okresu czerpania od 45 sekund do dwóch minut, zanim będzie gotowa do rozpoczęcia pompowania. Studnia, która pompuje powietrze i piasek może wymagać nowej pompy. To może zmniejszyć wydajność studni. Jeśli martwisz się o wydajność, rozważ zainstalowanie filtra osadów.

Pompy do studni wodnych mają stosunkowo krótką żywotność w porównaniu do innych rodzajów pomp. Pompy odrzutowe i pompy zatapialne mogą trwać tylko kilka lat, podczas gdy pompy odśrodkowe i poziome mają dłuższą żywotność. Żywotność pompy studziennej zależy również od rodzaju zastosowanej pompy. Istnieją różne rodzaje pomp, w tym pompy zatapialne, odśrodkowe i pompy dwuliniowe. Żywotność pompy studni zależy od rodzaju pompy, ponieważ zależy od kilku czynników.

Jeśli jesteś właścicielem studni, powinieneś zarejestrować poziom wody, natężenie przepływu i zbiornik ciśnieniowy. Śledzenie tych pomiarów okresowo pomoże Ci uniknąć paniki i kosztownych prac związanych z łataniem w przyszłości. Poprzez regularne monitorowanie poziomu wody w studni, będziesz w stanie wcześnie wykryć problemy i zapobiec ich uszkodzeniu upraw. Programy monitorowania oferowane przez wykonawców studni mogą być pomocne w identyfikacji potencjalnych problemów, zanim staną się poważne. Dobrym pomysłem jest konsultacja z lokalnym ekspertem od wody przed zakupem domu.

Koszt inspekcji studni

Koszt inspekcji studni różni się w zależności od rodzaju studni, głębokości i stopnia wymaganej inspekcji. Kontrola studni eliminuje zgadywanie i czas stracony na znalezienie i wyłowienie zagubionego obiektu ze studni. Kontrola studni weryfikuje również odległość i orientację, a także może zaoszczędzić Państwa pieniądze. Kontrola studni może nawet zaoszczędzić czas dzięki inspekcji wideo. Oto jak to działa. Musisz wiedzieć, za co płacisz, zanim zarezerwujesz inspekcję.

Woda ze studni jest często zanieczyszczona z czasem przez pestycydy rolnicze, nawozy i bakterie. Licencjonowany inspektor studni przetestuje Twoją wodę pod kątem tych szkodliwych substancji, a także sprawdzi jej równowagę pH i inne minerały. Woda jest następnie wysyłana do certyfikowanego laboratorium w celu analizy. W razie pytań można poprosić o dodatkowe testy, które mogą kosztować nieco więcej. Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości wody, której używasz, inspekcja studni jest warta dodatkowego kosztu.

Zależnie od rodzaju studni i jej lokalizacji, koszt inspekcji studni jest różny. Licencjonowany inspektor studni może wykonać badania wody i współpracować z laboratorium w celu ustalenia, czy woda jest bezpieczna do picia. Po inspekcji, licencjonowany inspektor studni może połączyć Państwa z firmą uzdatniającą wodę, która pomoże Państwu oczyścić wodę ze studni. Przed wyborem firmy testującej studnie, sprawdź ich poprzednie projekty i przeczytaj opinie klientów. Dowiedz się również, czy koszt obejmuje testowanie i poproś o realistyczne oszacowanie kosztów.

Inspekcja studni zazwyczaj trwa dwie lub trzy godziny, ale niektóre firmy obejmują badania laboratoryjne jako część ceny. Inspekcja studni może kosztować aż 1300 dolarów, ale większość wykonawców zawiera ją w cytacie. W zależności od wielkości studni, inspektor może pobierać opłatę jednorazową lub godzinową. W zależności od liczby studni i ich złożoności, inspekcja studni może wynosić kilka tysięcy dolarów, i należy uzyskać kilka ofert przed podpisaniem z inspektorem studni.

Well Inspection – What is the Well For?

Naturalne minerały są największą atrakcją studni. Woda zmineralizowana jest zdrowsza dla Ciebie i smakuje lepiej. Ale kontrola studni powinna wykraczać poza smak. Sprawdza się w niej bakterie coli i lotne związki organiczne (VOC), które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Lotne związki organiczne składają się z wyprodukowanych przez człowieka substancji chemicznych, takich jak chloroform i związki benzyny. Korzystając z inspekcji studni, możesz upewnić się, że Twoja woda jest wolna od tych niebezpiecznych związków.

Analiza jakości wody

Możesz się zastanawiać, czy konieczne jest uzyskanie dodatkowych testów na jakość wody. Będzie to zależało od lokalizacji i stanu, w którym mieszkasz. Niektóre z bardziej powszechnych zanieczyszczeń badanych pod kątem to ołów, arsen, rtęć, rad, atrazyna, pestycydy i herbicydy. Dobra wiadomość jest taka, że testy te są zazwyczaj niedrogie i nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu. Jednakże, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa swojej wody, powinieneś skontaktować się z wykonawcą studni lub lokalnym departamentem zdrowia, aby uzyskać dalsze informacje.

Głównym wskaźnikiem zanieczyszczenia bakteryjnego jest całkowita bakteria coli. Obecność tej bakterii wskazuje na możliwe zanieczyszczenie odpadami zwierzęcymi i ludzkimi. Całkowite bakterie coli są szeroką kategorią bakterii i nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Niektóre pochodzą z odchodów, podczas gdy inne naturalnie występują w glebach i roślinności. Jednakże, jeśli podejrzewasz, że Twoja woda jest zanieczyszczona bakterią E. coli, zaleca się, aby uzyskać ją przetestowaną pod kątem tej bakterii.

Zaleca się, aby uzyskać podstawowe wskaźniki testowane na Twojej wodzie co najmniej raz w roku lub po wszelkich naprawach głowicy studni. Testy te dadzą Ci ogólne pojęcie o jakości wody i wskażą wszelkie problemy z wodą. Są one również wymagane dla nowych studni. Jeśli podstawowe wskaźniki są powyżej limitu, powinno to podnieść czerwoną flagę dla Ciebie. Jeśli liczby są powyżej limitu, może to oznaczać, że należy skontaktować się z laboratorium w celu przeprowadzenia analizy wody.

Inspekcja sanitarna może być ważniejsza niż analiza jakości wody. Inspekcja sanitarna może ujawnić problemy w systemie wodnym i może zidentyfikować te problemy, zanim staną się widoczne. Na obszarach, gdzie badanie jakości wody jest rzadkie lub niemożliwe, inspekcje sanitarne mogą być jedyną opcją. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku mniejszych wiejskich systemów wodnych, gdzie badanie na obecność E. coli może dać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. W tym przypadku pojedynczy test może być fałszywym alarmem, ponieważ bez inspekcji sanitarnej.

Test natężenia przepływu wody

Kiedy kupujesz studnię, jednym z najważniejszych czynników jest jej natężenie przepływu wody. Wskaże ona, jak szybko woda w studni może się odbudować po pobraniu. Jeśli studnia wyschnie podczas tego testu, może nie stanowić niezawodnego źródła wody. Studnia, która nie odzyskuje wody tak szybko, jak została zaprojektowana, może nie być dobrym źródłem dla Państwa gospodarstwa domowego. Podczas tego testu, profesjonalista może sprawdzić studnię i określić, dlaczego nie dostarcza ona wody, której potrzebujesz.

Istnieje kilka metod zwiększenia przepływu wody w studni. Można wykopać kolejną lub zainstalować pompę, która podłącza się bezpośrednio do studni. Jednak może to być drogie, czasochłonne i nie gwarantuje pożądanego rezultatu. Metoda znana jako hydroszczelinowanie może pomóc w zwiększeniu przepływu wody w istniejącej studni poprzez wtłoczenie do niej wody. Hydrofracking otwiera szczeliny i gruz w skale macierzystej, pozwalając wodzie przepływać przez nią.

W uzupełnieniu do przepływu wody, należy sprawdzić ciśnienie w systemie. Minimalna ilość to trzy galony na minutę (GPM). Nie będzie to nadmiernie obciążać armatury, ale jest wystarczająco dobre, aby określić minimalną wydajność dla jednego urządzenia. Ciśnienie wody w studni powinno być między dwadzieścia a sześćdziesiąt funtów na cal kwadratowy, i będzie się nieznacznie różnić w zależności od tego, jak często pompa cykli na i off. Jeśli studnia jest niskie ciśnienie, może wypalić pompę lub spowodować zawalenie się zbiornika wodnego.

Najlepszy czas, aby uzyskać test studni jest przed umieszczeniem domu na rynku. Inspekcja studni może pomóc w ustaleniu, ile wody potrzebujesz, aby zapewnić swojemu gospodarstwu domowemu wodę. Zapobiegnie to również opóźnieniom przy sprzedaży domu, ponieważ będziesz wiedział, że jest on odpowiedni dla Twoich potrzeb. Jeśli chcesz szybko sprzedać swój dom, badanie studni powinno być wykonane przed wprowadzeniem na giełdę. To mądre posunięcie i zawsze jest warte pieniędzy.

Średnia żywotność studni

Sztuka może mieć żywotność od 30 do 50 lat, w zależności od okoliczności. W niektórych przypadkach jednak, studnia będzie działać przez znacznie dłuższy okres czasu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o średniej żywotności studni. Oto kilka informacji na ten temat:

Średnia żywotność studni różni się znacznie, w zależności od kilku czynników, w tym od tego, ile godzin dziennie pracuje. Ciągła praca pompy wodnej w końcu ją zużyje. Dodatkowo, częsta praca pompy na rowerze zmniejszy jej żywotność. Dzieje się tak dlatego, że pompa będzie się nagrzewać i w końcu zawiedzie. W przypadku częstego uruchamiania pompy, może ona wymagać częstszej wymiany, co skutkuje krótszą żywotnością. Ten artykuł obejmie typową żywotność studni i jej rury.

Pompy wodne zazwyczaj mają żywotność 60 000 do 90 000 mil, gdy są odpowiednio pielęgnowane. Ponadto pompa wodna potrzebuje okresu czerpania od 45 sekund do dwóch minut, zanim będzie gotowa do rozpoczęcia pompowania. Studnia, która pompuje powietrze i piasek może wymagać nowej pompy. To może zmniejszyć wydajność studni. Jeśli martwisz się o wydajność, rozważ zainstalowanie filtra osadów.

Pompy do studni wodnych mają stosunkowo krótką żywotność w porównaniu do innych rodzajów pomp. Pompy odrzutowe i pompy zatapialne mogą trwać tylko kilka lat, podczas gdy pompy odśrodkowe i poziome mają dłuższą żywotność. Żywotność pompy studziennej zależy również od rodzaju zastosowanej pompy. Istnieją różne rodzaje pomp, w tym pompy zatapialne, odśrodkowe i pompy dwuliniowe. Żywotność pompy studni zależy od rodzaju pompy, ponieważ zależy od kilku czynników.

Jeśli jesteś właścicielem studni, powinieneś zarejestrować poziom wody, natężenie przepływu i zbiornik ciśnieniowy. Śledzenie tych pomiarów okresowo pomoże Ci uniknąć paniki i kosztownych prac związanych z łataniem w przyszłości. Poprzez regularne monitorowanie poziomu wody w studni, będziesz w stanie wcześnie wykryć problemy i zapobiec ich uszkodzeniu upraw. Programy monitorowania oferowane przez wykonawców studni mogą być pomocne w identyfikacji potencjalnych problemów, zanim staną się poważne. Dobrym pomysłem jest konsultacja z lokalnym ekspertem od wody przed zakupem domu.

Koszt inspekcji studni

Koszt inspekcji studni różni się w zależności od rodzaju studni, głębokości i stopnia wymaganej inspekcji. Kontrola studni eliminuje zgadywanie i czas stracony na znalezienie i wyłowienie zagubionego obiektu ze studni. Kontrola studni weryfikuje również odległość i orientację, a także może zaoszczędzić Państwa pieniądze. Kontrola studni może nawet zaoszczędzić czas dzięki inspekcji wideo. Oto jak to działa. Musisz wiedzieć, za co płacisz, zanim zarezerwujesz inspekcję.

Woda ze studni jest często zanieczyszczona z czasem przez pestycydy rolnicze, nawozy i bakterie. Licencjonowany inspektor studni przetestuje Twoją wodę pod kątem tych szkodliwych substancji, a także sprawdzi jej równowagę pH i inne minerały. Woda jest następnie wysyłana do certyfikowanego laboratorium w celu analizy. W razie pytań można poprosić o dodatkowe testy, które mogą kosztować nieco więcej. Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości wody, której używasz, inspekcja studni jest warta dodatkowego kosztu.

Zależnie od rodzaju studni i jej lokalizacji, koszt inspekcji studni jest różny. Licencjonowany inspektor studni może wykonać badania wody i współpracować z laboratorium w celu ustalenia, czy woda jest bezpieczna do picia. Po inspekcji, licencjonowany inspektor studni może połączyć Państwa z firmą uzdatniającą wodę, która pomoże Państwu oczyścić wodę ze studni. Przed wyborem firmy testującej studnie, sprawdź ich poprzednie projekty i przeczytaj opinie klientów. Dowiedz się również, czy koszt obejmuje testowanie i poproś o realistyczne oszacowanie kosztów.

Inspekcja studni zazwyczaj trwa dwie lub trzy godziny, ale niektóre firmy obejmują badania laboratoryjne jako część ceny. Inspekcja studni może kosztować aż 1300 dolarów, ale większość wykonawców zawiera ją w cytacie. W zależności od wielkości studni, inspektor może pobierać opłatę jednorazową lub godzinową. W zależności od liczby studni i ich złożoności, inspekcja studni może wynosić kilka tysięcy dolarów, i należy uzyskać kilka ofert przed podpisaniem z inspektorem studni.

Well Inspection – What is the Well For?

Naturalne minerały są największą atrakcją studni. Woda zmineralizowana jest zdrowsza dla Ciebie i smakuje lepiej. Ale kontrola studni powinna wykraczać poza smak. Sprawdza się w niej bakterie coli i lotne związki organiczne (VOC), które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Lotne związki organiczne składają się z wyprodukowanych przez człowieka substancji chemicznych, takich jak chloroform i związki benzyny. Korzystając z inspekcji studni, możesz upewnić się, że Twoja woda jest wolna od tych niebezpiecznych związków.

Analiza jakości wody

Możesz się zastanawiać, czy konieczne jest uzyskanie dodatkowych testów na jakość wody. Będzie to zależało od lokalizacji i stanu, w którym mieszkasz. Niektóre z bardziej powszechnych zanieczyszczeń badanych pod kątem to ołów, arsen, rtęć, rad, atrazyna, pestycydy i herbicydy. Dobra wiadomość jest taka, że testy te są zazwyczaj niedrogie i nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu. Jednakże, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa swojej wody, powinieneś skontaktować się z wykonawcą studni lub lokalnym departamentem zdrowia, aby uzyskać dalsze informacje.

Głównym wskaźnikiem zanieczyszczenia bakteryjnego jest całkowita bakteria coli. Obecność tej bakterii wskazuje na możliwe zanieczyszczenie odpadami zwierzęcymi i ludzkimi. Całkowite bakterie coli są szeroką kategorią bakterii i nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Niektóre pochodzą z odchodów, podczas gdy inne naturalnie występują w glebach i roślinności. Jednakże, jeśli podejrzewasz, że Twoja woda jest zanieczyszczona bakterią E. coli, zaleca się, aby uzyskać ją przetestowaną pod kątem tej bakterii.

Zaleca się, aby uzyskać podstawowe wskaźniki testowane na Twojej wodzie co najmniej raz w roku lub po wszelkich naprawach głowicy studni. Testy te dadzą Ci ogólne pojęcie o jakości wody i wskażą wszelkie problemy z wodą. Są one również wymagane dla nowych studni. Jeśli podstawowe wskaźniki są powyżej limitu, powinno to podnieść czerwoną flagę dla Ciebie. Jeśli liczby są powyżej limitu, może to oznaczać, że należy skontaktować się z laboratorium w celu przeprowadzenia analizy wody.

Inspekcja sanitarna może być ważniejsza niż analiza jakości wody. Inspekcja sanitarna może ujawnić problemy w systemie wodnym i może zidentyfikować te problemy, zanim staną się widoczne. Na obszarach, gdzie badanie jakości wody jest rzadkie lub niemożliwe, inspekcje sanitarne mogą być jedyną opcją. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku mniejszych wiejskich systemów wodnych, gdzie badanie na obecność E. coli może dać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. W tym przypadku pojedynczy test może być fałszywym alarmem, ponieważ bez inspekcji sanitarnej.

Test natężenia przepływu wody

Kiedy kupujesz studnię, jednym z najważniejszych czynników jest jej natężenie przepływu wody. Wskaże ona, jak szybko woda w studni może się odbudować po pobraniu. Jeśli studnia wyschnie podczas tego testu, może nie stanowić niezawodnego źródła wody. Studnia, która nie odzyskuje wody tak szybko, jak została zaprojektowana, może nie być dobrym źródłem dla Państwa gospodarstwa domowego. Podczas tego testu, profesjonalista może sprawdzić studnię i określić, dlaczego nie dostarcza ona wody, której potrzebujesz.

Istnieje kilka metod zwiększenia przepływu wody w studni. Można wykopać kolejną lub zainstalować pompę, która podłącza się bezpośrednio do studni. Jednak może to być drogie, czasochłonne i nie gwarantuje pożądanego rezultatu. Metoda znana jako hydroszczelinowanie może pomóc w zwiększeniu przepływu wody w istniejącej studni poprzez wtłoczenie do niej wody. Hydrofracking otwiera szczeliny i gruz w skale macierzystej, pozwalając wodzie przepływać przez nią.

W uzupełnieniu do przepływu wody, należy sprawdzić ciśnienie w systemie. Minimalna ilość to trzy galony na minutę (GPM). Nie będzie to nadmiernie obciążać armatury, ale jest wystarczająco dobre, aby określić minimalną wydajność dla jednego urządzenia. Ciśnienie wody w studni powinno być między dwadzieścia a sześćdziesiąt funtów na cal kwadratowy, i będzie się nieznacznie różnić w zależności od tego, jak często pompa cykli na i off. Jeśli studnia jest niskie ciśnienie, może wypalić pompę lub spowodować zawalenie się zbiornika wodnego.

Najlepszy czas, aby uzyskać test studni jest przed umieszczeniem domu na rynku. Inspekcja studni może pomóc w ustaleniu, ile wody potrzebujesz, aby zapewnić swojemu gospodarstwu domowemu wodę. Zapobiegnie to również opóźnieniom przy sprzedaży domu, ponieważ będziesz wiedział, że jest on odpowiedni dla Twoich potrzeb. Jeśli chcesz szybko sprzedać swój dom, badanie studni powinno być wykonane przed wprowadzeniem na giełdę. To mądre posunięcie i zawsze jest warte pieniędzy.

Średnia żywotność studni

Sztuka może mieć żywotność od 30 do 50 lat, w zależności od okoliczności. W niektórych przypadkach jednak, studnia będzie działać przez znacznie dłuższy okres czasu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o średniej żywotności studni. Oto kilka informacji na ten temat:

Średnia żywotność studni różni się znacznie, w zależności od kilku czynników, w tym od tego, ile godzin dziennie pracuje. Ciągła praca pompy wodnej w końcu ją zużyje. Dodatkowo, częsta praca pompy na rowerze zmniejszy jej żywotność. Dzieje się tak dlatego, że pompa będzie się nagrzewać i w końcu zawiedzie. W przypadku częstego uruchamiania pompy, może ona wymagać częstszej wymiany, co skutkuje krótszą żywotnością. Ten artykuł obejmie typową żywotność studni i jej rury.

Pompy wodne zazwyczaj mają żywotność 60 000 do 90 000 mil, gdy są odpowiednio pielęgnowane. Ponadto pompa wodna potrzebuje okresu czerpania od 45 sekund do dwóch minut, zanim będzie gotowa do rozpoczęcia pompowania. Studnia, która pompuje powietrze i piasek może wymagać nowej pompy. To może zmniejszyć wydajność studni. Jeśli martwisz się o wydajność, rozważ zainstalowanie filtra osadów.

Pompy do studni wodnych mają stosunkowo krótką żywotność w porównaniu do innych rodzajów pomp. Pompy odrzutowe i pompy zatapialne mogą trwać tylko kilka lat, podczas gdy pompy odśrodkowe i poziome mają dłuższą żywotność. Żywotność pompy studziennej zależy również od rodzaju zastosowanej pompy. Istnieją różne rodzaje pomp, w tym pompy zatapialne, odśrodkowe i pompy dwuliniowe. Żywotność pompy studni zależy od rodzaju pompy, ponieważ zależy od kilku czynników.

Jeśli jesteś właścicielem studni, powinieneś zarejestrować poziom wody, natężenie przepływu i zbiornik ciśnieniowy. Śledzenie tych pomiarów okresowo pomoże Ci uniknąć paniki i kosztownych prac związanych z łataniem w przyszłości. Poprzez regularne monitorowanie poziomu wody w studni, będziesz w stanie wcześnie wykryć problemy i zapobiec ich uszkodzeniu upraw. Programy monitorowania oferowane przez wykonawców studni mogą być pomocne w identyfikacji potencjalnych problemów, zanim staną się poważne. Dobrym pomysłem jest konsultacja z lokalnym ekspertem od wody przed zakupem domu.

Koszt inspekcji studni

Koszt inspekcji studni różni się w zależności od rodzaju studni, głębokości i stopnia wymaganej inspekcji. Kontrola studni eliminuje zgadywanie i czas stracony na znalezienie i wyłowienie zagubionego obiektu ze studni. Kontrola studni weryfikuje również odległość i orientację, a także może zaoszczędzić Państwa pieniądze. Kontrola studni może nawet zaoszczędzić czas dzięki inspekcji wideo. Oto jak to działa. Musisz wiedzieć, za co płacisz, zanim zarezerwujesz inspekcję.

Woda ze studni jest często zanieczyszczona z czasem przez pestycydy rolnicze, nawozy i bakterie. Licencjonowany inspektor studni przetestuje Twoją wodę pod kątem tych szkodliwych substancji, a także sprawdzi jej równowagę pH i inne minerały. Woda jest następnie wysyłana do certyfikowanego laboratorium w celu analizy. W razie pytań można poprosić o dodatkowe testy, które mogą kosztować nieco więcej. Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości wody, której używasz, inspekcja studni jest warta dodatkowego kosztu.

Zależnie od rodzaju studni i jej lokalizacji, koszt inspekcji studni jest różny. Licencjonowany inspektor studni może wykonać badania wody i współpracować z laboratorium w celu ustalenia, czy woda jest bezpieczna do picia. Po inspekcji, licencjonowany inspektor studni może połączyć Państwa z firmą uzdatniającą wodę, która pomoże Państwu oczyścić wodę ze studni. Przed wyborem firmy testującej studnie, sprawdź ich poprzednie projekty i przeczytaj opinie klientów. Dowiedz się również, czy koszt obejmuje testowanie i poproś o realistyczne oszacowanie kosztów.

Inspekcja studni zazwyczaj trwa dwie lub trzy godziny, ale niektóre firmy obejmują badania laboratoryjne jako część ceny. Inspekcja studni może kosztować aż 1300 dolarów, ale większość wykonawców zawiera ją w cytacie. W zależności od wielkości studni, inspektor może pobierać opłatę jednorazową lub godzinową. W zależności od liczby studni i ich złożoności, inspekcja studni może kosztować kilka tysięcy dolarów, dlatego przed podpisaniem umowy z inspektorem studni należy uzyskać kilka ofert.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *