Przepisy dotyczące odprowadzania wody z rynny w domu

Zanim zdecydujesz się na metodę czyszczenia rynien, powinieneś najpierw zrozumieć przepisy dotyczące odprowadzania wody. Przepisy te są ustalone przez IRC (International Residential Code). Obejmują one umieszczenie, nachylenie i utrzymanie downspoutów. Po zrozumieniu tych przepisów, można zdecydować się na metodę czyszczenia rynien, które jest najlepsze dla Twojego domu. Aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów, przeczytaj ten artykuł.

IRC przepisy

Zgodnie z przepisami IRC, właściciel domu nie może związać downspout do drenażu stóp, ponieważ byłoby to przeciążenie systemu odwadniającego i przynieść liści gruzu w dół z nim. Dodatkowo, mogłoby to spowodować gromadzenie się wody w piwnicy. Ponadto, IRC Sekcja R401.3 wymaga minimalnego stopnia 6 cali w ciągu pierwszych 10 stóp domu. Ponadto, wzdłuż sąsiednich linii własności i pomiędzy domami należy budować kanały. A wszystkie nieprzepuszczalne powierzchnie powinny być nachylone od fundamentu o co najmniej 2%.

Bez względu na rodzaj użytego materiału, musi on być wodoszczelny i musi nachylać się w górę więcej niż 1/8 cala na stopę. Ponadto, musi zakończyć się w wyznaczonym punkcie zbierania. Materiały stosowane w systemach rynnowych muszą być również zgodne z przeznaczeniem wody. Ponadto, rynny muszą być szczelne i mieć połączenia, które są wodoszczelne. Muszą być również prawidłowo ustawione, aby umożliwić swobodny przepływ wody, ale zapobiec jej zbieraniu.

Nachylenie rynny powinno być kontrolowane, aby skierować wodę z dala od fundamentu domu, co jest ważne dla integralności strukturalnej i zapobiegania wilgoci. Ponadto, downspouts i rury muszą być dostępne do czyszczenia i konserwacji. Jeśli są zatkane, są nieefektywne i głośne. Ponadto, rynny mogą być stosowane w połączeniu z obróbką blacharską ścian bocznych w celu poprawy odwodnienia. Mogą one pomóc w zapobieganiu szkodom wodnym i poprawić wygląd domu.

Umieszczenie downspout

Zależnie od lokalizacji i warunków miejsca, możesz mieć wiele opcji dla swoich downspoutów, takich jak przedłużenia lub łokcie. Można też przenieść je dalej wzdłuż rynny. Aby to zrobić, będziesz potrzebował narzędzi, takich jak śrubokręt i wiertło. Możesz również potrzebować przedłużenia downspout, aby uzyskać pracę w prawo. W tym przypadku, należy być przygotowanym do wydania około 50 dolarów do 250 dolarów, aby zatrudnić usługę gutter.

W celu zapewnienia właściwego systemu odwadniania, downspouts muszą być zainstalowane co najmniej kilka stóp od fundamentu domu. Odległość ta jest ważna ze względów estetycznych i aby zapobiec erozji gleby i powodzi. Jeśli nie możesz znaleźć downspout, który jest odpowiedniej długości, można go zakopać. Przedłużenie downspoutu wysuwa się tylko wtedy, gdy woda płynie przez niego, zapobiegając uszkodzeniu fundamentu domu.

Dla bezpiecznego systemu odwadniania, twoje rynny muszą być połączone i wolne od przeszkód. Dodatkowo należy upewnić się, że rynny są odpowiednio nachylone, aby woda nie gromadziła się na dachu. W zimie woda może zamarznąć i spowodować niebezpieczne sytuacje, takie jak uszkodzony podjazd. Idealną lokalizacją dla przedłużenia downspoutu jest teren nachylony. Ziemia musi nachylenie od domu, tak, że woda odprowadza i nie z powrotem do budynku.

Jeśli masz problem z wodą, która nie jest naprawiona przez sąsiada, można rozważyć pozwanie ich. Jednak ta opcja może być kosztowna i może stworzyć wiele bólów głowy. Oprócz pozwania sąsiada, należy również wyraźnie udokumentować sytuację, w tym problem, daty, zdjęcia lub wideo, które można wykorzystać jako dowód. Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre gminy mają prawa w miejscu dotyczące rynien i zrzutu wody do rzeki.

Nachylenie downspoutów

Nachylenie downspoutów do odprowadzania wody deszczowej z rynny w domu jest krytycznym elementem dla prawidłowego funkcjonowania systemu rynnowego. Kiedy rynny są zainstalowane w prawidłowym nachyleniu, woda będzie płynąć naturalnie i w odpowiednim tempie, zapobiegając wszelkim gruzom lub gromadzeniu się wody z wpływu na system odwadniający. Jeśli stok jest zbyt stromy, woda będzie się zbierać i może spowodować uszkodzenie fundamentu.

Oprócz oceny nachylenia downspoutów, należy również sprawdzić zgniliznę i stan powięzi. Jeśli twoja fascia jest zgniła lub w inny sposób uszkodzona, możesz mieć ją wymienioną. Typowo, nachylenie rynny powinny być około 1/2 cala na dziesięć stóp biegu. Podczas instalowania nowych rynien, wykonawca powinien sprawdzić, czy nie ma zgnilizny na powięzi, aby określić właściwe nachylenie. Jeśli znajdziesz zgniłe ogony krokwi, zaznacz je z otworem pilotażowym 1/8 inch.

Oprócz właściwego nachylenia, należy sprawdzić system odwadniający, usuwając mulcz lub woodchips, które powodują pochylenie stoczni. Jeśli mulcz powoduje przesunięcie zbocza, może to być znak, że twoje downspouts nie działają prawidłowo. Obejrzyj film poniżej, aby dowiedzieć się więcej o nachyleniu downspoutów, różnych typach i innych ważnych informacjach dotyczących systemu downspout.

Nachylenie downspoutów do odprowadzania wody z rynny w domu powinno wynosić co najmniej trzy stopy nad poziomem gruntu. Ponadto, powinien być zrównany z powierzchnią domu. Zapewni to, że woda odprowadza się z dala od fundamentu i z dala od domu. Należy również rozważyć zakopanie downspoutów, aby woda nie gromadziła się w rynnie i wpływała na strukturę.

Konserwacja

Idealnie, downspout powinien odprowadzać wodę z dala od domu w odległości 10 stóp, 4-6 stóp, lub więcej. Powinien być również połączony z okapem dachu. Aby utrzymać drenaż, downspout powinien rozciągać się na 20 stóp poza okapem domu i odprowadzać wodę z dala od domu na odległość 10 stóp. Zatkane rynny mogą prowadzić do uszkodzeń strukturalnych i wzrostu grzyba pod fundamentem domu.

W obszarach, gdzie sosny są powszechne, rynny muszą być regularnie sprawdzane pod kątem gruzu. Ponadto downspouts powinny być zainstalowane w obrębie granicy krzewów, aby zapobiec utrudnianiu przepływu wody deszczowej. Prawidłowe systemy odwadniające mogą zapobiec zalaniu fundamentów domu i zapobiec erozji. W miejscach narażonych na wandalizm należy stosować prefabrykowane betonowe bloki rozpryskowe. Dłuższe, cięższe downspouts i splash bloki są wymagane w obszarach, gdzie piwnica flooding occurs.

Cost

Draining wody z domu może być kosztowne, więc jest to dobry pomysł, aby zainwestować w system odwadniania rynien. Koszty instalacji wahają się od 100 do 300 dolarów, w zależności od ilości drenażu trzeba. System odwadniania rynien obejmuje przedłużenie downspout i kanały wyłożone żwirem lub innym przydatnym materiałem odwadniającym. Te rozszerzenia są konieczne, ponieważ woda osadzona przez downspout jest tak samo szkodliwe dla fundamentu domu, jak nie ma żadnych rynien w ogóle. Podstawowe nadziemne plastikowe rozszerzenie będzie kosztować około 5-20 dolarów.

Instalacja połączonych beczek deszczowych może kosztować wszędzie od 80 do 200 dolarów każda. Alternatywnie, można zdecydować się na zainstalowanie suchej studni na podwórku. Te struktury są drogie, ale mogą pomóc złagodzić problemy z drenażem i uzupełnić poziom wody. Dla większych placów z poważnymi problemami odwadniania, wiele suchych studni mogą być zainstalowane. Suche studnie działają najlepiej na glebach wypełnionych piaskiem i żwirem. Koszty instalacji suchej studni mogą się różnić w zależności od jakości gleby i lokalizacji.

Dodanie liny do downspoutu może również pomóc w rozwiązaniu problemu drenażu. Lina będzie złapać wodę i zapobiec jej od upadku z downspout. Jednak naturalne włókna nie będą działać, aby zatrzymać kapiący downspout. Jeśli nie jesteś wygodne próbuje naprawić swój kapiący rynny, należy zatrudnić profesjonalistę, aby zainstalować downspouts for you.

Jeśli planujesz zainstalować rynny na swojej nieruchomości, upewnij się, aby uwzględnić koszt usuwania i usuwania. Usługi te będą zazwyczaj kosztować około 100 dolarów za instalację. Jeśli ulegną awarii, trzeba będzie je naprawić, co również będzie kosztować dodatkowe 500 do 700 dolarów. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, to jest to dobry pomysł, aby kupić taśmę ciepła w centrum domowym lub sklepie sprzętowym.

Regulacje dotyczące odprowadzania wody z rynny w domu

Przed podjęciem decyzji o metodzie czyszczenia rynien, należy najpierw zrozumieć przepisy dotyczące odprowadzania wody. Przepisy te są ustalone przez IRC (International Residential Code). Obejmują one umieszczenie, nachylenie i utrzymanie downspouts. Po zrozumieniu tych przepisów, można zdecydować się na metodę czyszczenia rynien, które jest najlepsze dla Twojego domu. Aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów, przeczytaj ten artykuł.

IRC przepisy

Zgodnie z przepisami IRC, właściciel domu nie może związać downspout do drenażu stóp, ponieważ byłoby to przeciążenie systemu odwadniającego i przynieść liści gruzu w dół z nim. Dodatkowo, mogłoby to spowodować gromadzenie się wody w piwnicy. Ponadto, IRC Sekcja R401.3 wymaga minimalnego stopnia 6 cali w ciągu pierwszych 10 stóp domu. Ponadto, wzdłuż sąsiednich linii własności i pomiędzy domami należy budować kanały. A wszystkie nieprzepuszczalne powierzchnie powinny być nachylone od fundamentu o co najmniej 2%.

Bez względu na rodzaj użytego materiału, musi on być wodoszczelny i musi nachylać się w górę więcej niż 1/8 cala na stopę. Ponadto, musi zakończyć się w wyznaczonym punkcie zbierania. Materiały stosowane w systemach rynnowych muszą być również zgodne z przeznaczeniem wody. Ponadto, rynny muszą być szczelne i mieć połączenia, które są wodoszczelne. Muszą być również prawidłowo ustawione, aby umożliwić swobodny przepływ wody, ale zapobiec jej zbieraniu.

Nachylenie rynny powinno być kontrolowane, aby skierować wodę z dala od fundamentu domu, co jest ważne dla integralności strukturalnej i zapobiegania wilgoci. Ponadto, downspouts i rury muszą być dostępne do czyszczenia i konserwacji. Jeśli są zatkane, są nieefektywne i głośne. Ponadto, rynny mogą być stosowane w połączeniu z obróbką blacharską ścian bocznych w celu poprawy odwodnienia. Mogą one pomóc w zapobieganiu szkodom wodnym i poprawić wygląd domu.

Umieszczenie downspout

Zależnie od lokalizacji i warunków miejsca, możesz mieć wiele opcji dla swoich downspoutów, takich jak przedłużenia lub łokcie. Można też przenieść je dalej wzdłuż rynny. Aby to zrobić, będziesz potrzebował narzędzi, takich jak śrubokręt i wiertło. Możesz również potrzebować przedłużenia downspout, aby uzyskać pracę w prawo. W tym przypadku, należy być przygotowanym do wydania około 50 dolarów do 250 dolarów, aby zatrudnić usługę gutter.

W celu zapewnienia właściwego systemu odwadniania, downspouts muszą być zainstalowane co najmniej kilka stóp od fundamentu domu. Odległość ta jest ważna ze względów estetycznych i aby zapobiec erozji gleby i powodzi. Jeśli nie możesz znaleźć downspout, który jest odpowiedniej długości, można go zakopać. Przedłużenie downspoutu wysuwa się tylko wtedy, gdy woda płynie przez niego, zapobiegając uszkodzeniu fundamentu domu.

Dla bezpiecznego systemu odwadniania, twoje rynny muszą być połączone i wolne od przeszkód. Dodatkowo należy upewnić się, że rynny są odpowiednio nachylone, aby woda nie gromadziła się na dachu. W zimie woda może zamarznąć i spowodować niebezpieczne sytuacje, takie jak uszkodzony podjazd. Idealną lokalizacją dla przedłużenia downspoutu jest teren nachylony. Ziemia musi nachylenie od domu, tak, że woda odprowadza i nie z powrotem do budynku.

Jeśli masz problem z wodą, która nie jest naprawiona przez sąsiada, można rozważyć pozwanie ich. Jednak ta opcja może być kosztowna i może stworzyć wiele bólów głowy. Oprócz pozwania sąsiada, należy również wyraźnie udokumentować sytuację, w tym problem, daty, zdjęcia lub wideo, które można wykorzystać jako dowód. Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre gminy mają prawa w miejscu dotyczące rynien i zrzutu wody do rzeki.

Nachylenie downspoutów

Nachylenie downspoutów do odprowadzania wody deszczowej z rynny w domu jest krytycznym elementem dla prawidłowego funkcjonowania systemu rynnowego. Kiedy rynny są zainstalowane w prawidłowym nachyleniu, woda będzie płynąć naturalnie i w odpowiednim tempie, zapobiegając wszelkim gruzom lub gromadzeniu się wody z wpływu na system odwadniający. Jeśli stok jest zbyt stromy, woda będzie się zbierać i może spowodować uszkodzenie fundamentu.

Oprócz oceny nachylenia downspoutów, należy również sprawdzić zgniliznę i stan powięzi. Jeśli twoja fascia jest zgniła lub w inny sposób uszkodzona, możesz mieć ją wymienioną. Typowo, nachylenie rynny powinny być około 1/2 cala na dziesięć stóp biegu. Podczas instalowania nowych rynien, wykonawca powinien sprawdzić, czy nie ma zgnilizny na powięzi, aby określić właściwe nachylenie. Jeśli znajdziesz zgniłe ogony krokwi, zaznacz je z otworem pilotażowym 1/8 inch.

Oprócz właściwego nachylenia, należy sprawdzić system odwadniający, usuwając mulcz lub woodchips, które powodują pochylenie stoczni. Jeśli mulcz powoduje przesunięcie zbocza, może to być znak, że twoje downspouts nie działają prawidłowo. Obejrzyj film poniżej, aby dowiedzieć się więcej o nachyleniu downspoutów, różnych typach i innych ważnych informacjach dotyczących systemu downspout.

Nachylenie downspoutów do odprowadzania wody z rynny w domu powinno wynosić co najmniej trzy stopy nad poziomem gruntu. Ponadto, powinien być zrównany z powierzchnią domu. Zapewni to, że woda odprowadza się z dala od fundamentu i z dala od domu. Należy również rozważyć zakopanie downspoutów, aby woda nie gromadziła się w rynnie i wpływała na strukturę.

Konserwacja

Idealnie, downspout powinien odprowadzać wodę z dala od domu w odległości 10 stóp, 4-6 stóp, lub więcej. Powinien być również połączony z okapem dachu. Aby utrzymać drenaż, downspout powinien rozciągać się na 20 stóp poza okapem domu i odprowadzać wodę z dala od domu na odległość 10 stóp. Zatkane rynny mogą prowadzić do uszkodzeń strukturalnych i wzrostu grzyba pod fundamentem domu.

W obszarach, gdzie sosny są powszechne, rynny muszą być regularnie sprawdzane pod kątem gruzu. Ponadto downspouts powinny być zainstalowane w obrębie granicy krzewów, aby zapobiec utrudnianiu przepływu wody deszczowej. Prawidłowe systemy odwadniające mogą zapobiec zalaniu fundamentów domu i zapobiec erozji. W miejscach narażonych na wandalizm należy stosować prefabrykowane betonowe bloki rozpryskowe. Dłuższe, cięższe downspouts i splash bloki są wymagane w obszarach, gdzie piwnica flooding occurs.

Cost

Draining wody z domu może być kosztowne, więc jest to dobry pomysł, aby zainwestować w system odwadniania rynien. Koszty instalacji wahają się od 100 do 300 dolarów, w zależności od ilości drenażu trzeba. System odwadniania rynien obejmuje przedłużenie downspout i kanały wyłożone żwirem lub innym przydatnym materiałem odwadniającym. Te rozszerzenia są konieczne, ponieważ woda osadzona przez downspout jest tak samo szkodliwe dla fundamentu domu, jak nie ma żadnych rynien w ogóle. Podstawowe nadziemne plastikowe rozszerzenie będzie kosztować około 5-20 dolarów.

Instalacja połączonych beczek deszczowych może kosztować wszędzie od 80 do 200 dolarów każda. Alternatywnie, można zdecydować się na zainstalowanie suchej studni na podwórku. Te struktury są drogie, ale mogą pomóc złagodzić problemy z drenażem i uzupełnić poziom wody. Dla większych placów z poważnymi problemami odwadniania, wiele suchych studni mogą być zainstalowane. Suche studnie działają najlepiej na glebach wypełnionych piaskiem i żwirem. Koszty instalacji suchej studni mogą się różnić w zależności od jakości gleby i lokalizacji.

Dodanie liny do downspoutu może również pomóc w rozwiązaniu problemu drenażu. Lina będzie złapać wodę i zapobiec jej od upadku z downspout. Jednak naturalne włókna nie będą działać, aby zatrzymać kapiący downspout. Jeśli nie jesteś wygodne próbuje naprawić swój kapiący rynny, należy zatrudnić profesjonalistę, aby zainstalować downspouts for you.

Jeśli planujesz zainstalować rynny na swojej nieruchomości, upewnij się, aby uwzględnić koszt usuwania i usuwania. Usługi te będą zazwyczaj kosztować około 100 dolarów za instalację. Jeśli ulegną awarii, trzeba będzie je naprawić, co również będzie kosztować dodatkowe 500 do 700 dolarów. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, to jest to dobry pomysł, aby kupić taśmę ciepła w centrum domowym lub sklepie sprzętowym.

Regulacje dotyczące odprowadzania wody z rynny w domu

Przed podjęciem decyzji o metodzie czyszczenia rynien, należy najpierw zrozumieć przepisy dotyczące odprowadzania wody. Przepisy te są ustalone przez IRC (International Residential Code). Obejmują one umieszczenie, nachylenie i utrzymanie downspouts. Po zrozumieniu tych przepisów, można zdecydować się na metodę czyszczenia rynien, które jest najlepsze dla Twojego domu. Aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów, przeczytaj ten artykuł.

IRC przepisy

Zgodnie z przepisami IRC, właściciel domu nie może związać downspout do drenażu stóp, ponieważ byłoby to przeciążenie systemu odwadniającego i przynieść liści gruzu w dół z nim. Dodatkowo, mogłoby to spowodować gromadzenie się wody w piwnicy. Ponadto, IRC Sekcja R401.3 wymaga minimalnego stopnia 6 cali w ciągu pierwszych 10 stóp domu. Ponadto, wzdłuż sąsiednich linii własności i pomiędzy domami należy budować kanały. A wszystkie nieprzepuszczalne powierzchnie powinny być nachylone od fundamentu o co najmniej 2%.

Bez względu na rodzaj użytego materiału, musi on być wodoszczelny i musi nachylać się w górę więcej niż 1/8 cala na stopę. Ponadto, musi zakończyć się w wyznaczonym punkcie zbierania. Materiały stosowane w systemach rynnowych muszą być również zgodne z przeznaczeniem wody. Ponadto, rynny muszą być szczelne i mieć połączenia, które są wodoszczelne. Muszą być również prawidłowo ustawione, aby umożliwić swobodny przepływ wody, ale zapobiec jej zbieraniu.

Nachylenie rynny powinno być kontrolowane, aby skierować wodę z dala od fundamentu domu, co jest ważne dla integralności strukturalnej i zapobiegania wilgoci. Ponadto, downspouts i rury muszą być dostępne do czyszczenia i konserwacji. Jeśli są zatkane, są nieefektywne i głośne. Ponadto, rynny mogą być stosowane w połączeniu z obróbką blacharską ścian bocznych w celu poprawy odwodnienia. Mogą one pomóc w zapobieganiu szkodom wodnym i poprawić wygląd domu.

Umieszczenie downspout

Zależnie od lokalizacji i warunków miejsca, możesz mieć wiele opcji dla swoich downspoutów, takich jak przedłużenia lub łokcie. Można też przenieść je dalej wzdłuż rynny. Aby to zrobić, będziesz potrzebował narzędzi, takich jak śrubokręt i wiertło. Możesz również potrzebować przedłużenia downspout, aby uzyskać pracę w prawo. W tym przypadku, należy być przygotowanym do wydania około 50 dolarów do 250 dolarów, aby zatrudnić usługę gutter.

W celu zapewnienia właściwego systemu odwadniania, downspouts muszą być zainstalowane co najmniej kilka stóp od fundamentu domu. Odległość ta jest ważna ze względów estetycznych i aby zapobiec erozji gleby i powodzi. Jeśli nie możesz znaleźć downspout, który jest odpowiedniej długości, można go zakopać. Przedłużenie downspoutu wysuwa się tylko wtedy, gdy woda płynie przez niego, zapobiegając uszkodzeniu fundamentu domu.

Dla bezpiecznego systemu odwadniania, twoje rynny muszą być połączone i wolne od przeszkód. Dodatkowo należy upewnić się, że rynny są odpowiednio nachylone, aby woda nie gromadziła się na dachu. W zimie woda może zamarznąć i spowodować niebezpieczne sytuacje, takie jak uszkodzony podjazd. Idealną lokalizacją dla przedłużenia downspoutu jest teren nachylony. Ziemia musi nachylenie od domu, tak, że woda odprowadza i nie z powrotem do budynku.

Jeśli masz problem z wodą, która nie jest naprawiona przez sąsiada, można rozważyć pozwanie ich. Jednak ta opcja może być kosztowna i może stworzyć wiele bólów głowy. Oprócz pozwania sąsiada, należy również wyraźnie udokumentować sytuację, w tym problem, daty, zdjęcia lub wideo, które można wykorzystać jako dowód. Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre gminy mają prawa w miejscu dotyczące rynien i zrzutu wody do rzeki.

Nachylenie downspoutów

Nachylenie downspoutów do odprowadzania wody deszczowej z rynny w domu jest krytycznym elementem dla prawidłowego funkcjonowania systemu rynnowego. Kiedy rynny są zainstalowane w prawidłowym nachyleniu, woda będzie płynąć naturalnie i w odpowiednim tempie, zapobiegając wszelkim gruzom lub gromadzeniu się wody z wpływu na system odwadniający. Jeśli stok jest zbyt stromy, woda będzie się zbierać i może spowodować uszkodzenie fundamentu.

Oprócz oceny nachylenia downspoutów, należy również sprawdzić zgniliznę i stan powięzi. Jeśli twoja fascia jest zgniła lub w inny sposób uszkodzona, możesz mieć ją wymienioną. Typowo, nachylenie rynny powinny być około 1/2 cala na dziesięć stóp biegu. Podczas instalowania nowych rynien, wykonawca powinien sprawdzić, czy nie ma zgnilizny na powięzi, aby określić właściwe nachylenie. Jeśli znajdziesz zgniłe ogony krokwi, zaznacz je z otworem pilotażowym 1/8 inch.

Oprócz właściwego nachylenia, należy sprawdzić system odwadniający, usuwając mulcz lub woodchips, które powodują pochylenie stoczni. Jeśli mulcz powoduje przesunięcie zbocza, może to być znak, że twoje downspouts nie działają prawidłowo. Obejrzyj film poniżej, aby dowiedzieć się więcej o nachyleniu downspoutów, różnych typach i innych ważnych informacjach dotyczących systemu downspout.

Nachylenie downspoutów do odprowadzania wody z rynny w domu powinno wynosić co najmniej trzy stopy nad poziomem gruntu. Ponadto, powinien być zrównany z powierzchnią domu. Zapewni to, że woda odprowadza się z dala od fundamentu i z dala od domu. Należy również rozważyć zakopanie downspoutów, aby woda nie gromadziła się w rynnie i wpływała na strukturę.

Konserwacja

Idealnie, downspout powinien odprowadzać wodę z dala od domu w odległości 10 stóp, 4-6 stóp, lub więcej. Powinien być również połączony z okapem dachu. Aby utrzymać drenaż, downspout powinien rozciągać się na 20 stóp poza okapem domu i odprowadzać wodę z dala od domu na odległość 10 stóp. Zatkane rynny mogą prowadzić do uszkodzeń strukturalnych i wzrostu grzyba pod fundamentem domu.

W obszarach, gdzie sosny są powszechne, rynny muszą być regularnie sprawdzane pod kątem gruzu. Ponadto downspouts powinny być zainstalowane w obrębie granicy krzewów, aby zapobiec utrudnianiu przepływu wody deszczowej. Prawidłowe systemy odwadniające mogą zapobiec zalaniu fundamentów domu i zapobiec erozji. W miejscach narażonych na wandalizm należy stosować prefabrykowane betonowe bloki rozpryskowe. Dłuższe, cięższe downspouts i splash bloki są wymagane w obszarach, gdzie piwnica flooding occurs.

Cost

Draining wody z domu może być kosztowne, więc jest to dobry pomysł, aby zainwestować w system odwadniania rynien. Koszty instalacji wahają się od 100 do 300 dolarów, w zależności od ilości drenażu trzeba. System odwadniania rynien obejmuje przedłużenie downspout i kanały wyłożone żwirem lub innym przydatnym materiałem odwadniającym. Te rozszerzenia są konieczne, ponieważ woda osadzona przez downspout jest tak samo szkodliwe dla fundamentu domu, jak nie ma żadnych rynien w ogóle. Podstawowe nadziemne plastikowe rozszerzenie będzie kosztować około 5-20 dolarów.

Instalacja połączonych beczek deszczowych może kosztować wszędzie od 80 do 200 dolarów każda. Alternatywnie, można zdecydować się na zainstalowanie suchej studni na podwórku. Te struktury są drogie, ale mogą pomóc złagodzić problemy z drenażem i uzupełnić poziom wody. Dla większych placów z poważnymi problemami odwadniania, wiele suchych studni mogą być zainstalowane. Suche studnie działają najlepiej na glebach wypełnionych piaskiem i żwirem. Koszty instalacji suchej studni mogą się różnić w zależności od jakości gleby i lokalizacji.

Dodanie liny do downspoutu może również pomóc w rozwiązaniu problemu drenażu. Lina będzie złapać wodę i zapobiec jej od upadku z downspout. Jednak naturalne włókna nie będą działać, aby zatrzymać kapiący downspout. Jeśli nie jesteś wygodne próbuje naprawić swój kapiący rynny, należy zatrudnić profesjonalistę, aby zainstalować downspouts for you.

Jeśli planujesz zainstalować rynny na swojej nieruchomości, upewnij się, aby uwzględnić koszt usuwania i usuwania. Usługi te będą zazwyczaj kosztować około 100 dolarów za instalację. Jeśli ulegną awarii, trzeba będzie je naprawić, co również będzie kosztować dodatkowe 500 do 700 dolarów. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, to jest to dobry pomysł, aby kupić taśmę ciepła w centrum domowym lub sklepie sprzętowym.

Regulacje dotyczące odprowadzania wody z rynny w domu

Przed podjęciem decyzji o metodzie czyszczenia rynien, należy najpierw zrozumieć przepisy dotyczące odprowadzania wody. Przepisy te są ustalone przez IRC (International Residential Code). Obejmują one umieszczenie, nachylenie i utrzymanie downspouts. Po zrozumieniu tych przepisów, można zdecydować się na metodę czyszczenia rynien, które jest najlepsze dla Twojego domu. Aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów, przeczytaj ten artykuł.

IRC przepisy

Zgodnie z przepisami IRC, właściciel domu nie może związać downspout do drenażu stóp, ponieważ byłoby to przeciążenie systemu odwadniającego i przynieść liści gruzu w dół z nim. Dodatkowo, mogłoby to spowodować gromadzenie się wody w piwnicy. Ponadto, IRC Sekcja R401.3 wymaga minimalnego stopnia 6 cali w ciągu pierwszych 10 stóp domu. Ponadto, wzdłuż sąsiednich linii własności i pomiędzy domami należy budować kanały. A wszystkie nieprzepuszczalne powierzchnie powinny być nachylone od fundamentu o co najmniej 2%.

Bez względu na rodzaj użytego materiału, musi on być wodoszczelny i musi nachylać się w górę więcej niż 1/8 cala na stopę. Ponadto, musi zakończyć się w wyznaczonym punkcie zbierania. Materiały stosowane w systemach rynnowych muszą być również zgodne z przeznaczeniem wody. Ponadto, rynny muszą być szczelne i mieć połączenia, które są wodoszczelne. Muszą być również prawidłowo ustawione, aby umożliwić swobodny przepływ wody, ale zapobiec jej zbieraniu.

Nachylenie rynny powinno być kontrolowane, aby skierować wodę z dala od fundamentu domu, co jest ważne dla integralności strukturalnej i zapobiegania wilgoci. Ponadto, downspouts i rury muszą być dostępne do czyszczenia i konserwacji. Jeśli są zatkane, są nieefektywne i głośne. Ponadto, rynny mogą być stosowane w połączeniu z obróbką blacharską ścian bocznych w celu poprawy odwodnienia. Mogą one pomóc w zapobieganiu szkodom wodnym i poprawić wygląd domu.

Umieszczenie downspout

Zależnie od lokalizacji i warunków miejsca, możesz mieć wiele opcji dla swoich downspoutów, takich jak przedłużenia lub łokcie. Można też przenieść je dalej wzdłuż rynny. Aby to zrobić, będziesz potrzebował narzędzi, takich jak śrubokręt i wiertło. Możesz również potrzebować przedłużenia downspout, aby uzyskać pracę w prawo. W tym przypadku, należy być przygotowanym do wydania około 50 dolarów do 250 dolarów, aby zatrudnić usługę gutter.

W celu zapewnienia właściwego systemu odwadniania, downspouts muszą być zainstalowane co najmniej kilka stóp od fundamentu domu. Odległość ta jest ważna ze względów estetycznych i aby zapobiec erozji gleby i powodzi. Jeśli nie możesz znaleźć downspout, który jest odpowiedniej długości, można go zakopać. Przedłużenie downspoutu wysuwa się tylko wtedy, gdy woda płynie przez niego, zapobiegając uszkodzeniu fundamentu domu.

Dla bezpiecznego systemu odwadniania, twoje rynny muszą być połączone i wolne od przeszkód. Dodatkowo należy upewnić się, że rynny są odpowiednio nachylone, aby woda nie gromadziła się na dachu. W zimie woda może zamarznąć i spowodować niebezpieczne sytuacje, takie jak uszkodzony podjazd. Idealną lokalizacją dla przedłużenia downspoutu jest teren nachylony. Ziemia musi nachylenie od domu, tak, że woda odprowadza i nie z powrotem do budynku.

Jeśli masz problem z wodą, która nie jest naprawiona przez sąsiada, można rozważyć pozwanie ich. Jednak ta opcja może być kosztowna i może stworzyć wiele bólów głowy. Oprócz pozwania sąsiada, należy również wyraźnie udokumentować sytuację, w tym problem, daty, zdjęcia lub wideo, które można wykorzystać jako dowód. Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre gminy mają prawa w miejscu dotyczące rynien i zrzutu wody do rzeki.

Nachylenie downspoutów

Nachylenie downspoutów do odprowadzania wody deszczowej z rynny w domu jest krytycznym elementem dla prawidłowego funkcjonowania systemu rynnowego. Kiedy rynny są zainstalowane w prawidłowym nachyleniu, woda będzie płynąć naturalnie i w odpowiednim tempie, zapobiegając wszelkim gruzom lub gromadzeniu się wody z wpływu na system odwadniający. Jeśli stok jest zbyt stromy, woda będzie się zbierać i może spowodować uszkodzenie fundamentu.

Oprócz oceny nachylenia downspoutów, należy również sprawdzić zgniliznę i stan powięzi. Jeśli twoja fascia jest zgniła lub w inny sposób uszkodzona, możesz mieć ją wymienioną. Typowo, nachylenie rynny powinny być około 1/2 cala na dziesięć stóp biegu. Podczas instalowania nowych rynien, wykonawca powinien sprawdzić, czy nie ma zgnilizny na powięzi, aby określić właściwe nachylenie. Jeśli znajdziesz zgniłe ogony krokwi, zaznacz je z otworem pilotażowym 1/8 inch.

Oprócz właściwego nachylenia, należy sprawdzić system odwadniający, usuwając mulcz lub woodchips, które powodują pochylenie stoczni. Jeśli mulcz powoduje przesunięcie zbocza, może to być znak, że twoje downspouts nie działają prawidłowo. Obejrzyj film poniżej, aby dowiedzieć się więcej o nachyleniu downspoutów, różnych typach i innych ważnych informacjach dotyczących systemu downspout.

Nachylenie downspoutów do odprowadzania wody z rynny w domu powinno wynosić co najmniej trzy stopy nad poziomem gruntu. Ponadto, powinien być zrównany z powierzchnią domu. Zapewni to, że woda odprowadza się z dala od fundamentu i z dala od domu. Należy również rozważyć zakopanie downspoutów, aby woda nie gromadziła się w rynnie i wpływała na strukturę.

Konserwacja

Idealnie, downspout powinien odprowadzać wodę z dala od domu w odległości 10 stóp, 4-6 stóp, lub więcej. Powinien być również połączony z okapem dachu. Aby utrzymać drenaż, downspout powinien rozciągać się na 20 stóp poza okapem domu i odprowadzać wodę z dala od domu na odległość 10 stóp. Zatkane rynny mogą prowadzić do uszkodzeń strukturalnych i wzrostu grzyba pod fundamentem domu.

W obszarach, gdzie sosny są powszechne, rynny muszą być regularnie sprawdzane pod kątem gruzu. Ponadto downspouts powinny być zainstalowane w obrębie granicy krzewów, aby zapobiec utrudnianiu przepływu wody deszczowej. Prawidłowe systemy odwadniające mogą zapobiec zalaniu fundamentów domu i zapobiec erozji. W miejscach narażonych na wandalizm należy stosować prefabrykowane betonowe bloki rozpryskowe. Dłuższe, cięższe downspouts i splash bloki są wymagane w obszarach, gdzie piwnica flooding occurs.

Cost

Draining wody z domu może być kosztowne, więc jest to dobry pomysł, aby zainwestować w system odwadniania rynien. Koszty instalacji wahają się od 100 do 300 dolarów, w zależności od ilości drenażu trzeba. System odwadniania rynien obejmuje przedłużenie downspout i kanały wyłożone żwirem lub innym przydatnym materiałem odwadniającym. Te rozszerzenia są konieczne, ponieważ woda osadzona przez downspout jest tak samo szkodliwe dla fundamentu domu, jak nie ma żadnych rynien w ogóle. Podstawowe nadziemne plastikowe rozszerzenie będzie kosztować około 5-20 dolarów.

Instalacja połączonych beczek deszczowych może kosztować wszędzie od 80 do 200 dolarów każda. Alternatywnie, można zdecydować się na zainstalowanie suchej studni na podwórku. Te struktury są drogie, ale mogą pomóc złagodzić problemy z drenażem i uzupełnić poziom wody. Dla większych placów z poważnymi problemami odwadniania, wiele suchych studni mogą być zainstalowane. Suche studnie działają najlepiej na glebach wypełnionych piaskiem i żwirem. Koszty instalacji suchej studni mogą się różnić w zależności od jakości gleby i lokalizacji.

Dodanie liny do downspoutu może również pomóc w rozwiązaniu problemu drenażu. Lina będzie złapać wodę i zapobiec jej od upadku z downspout. Jednak naturalne włókna nie będą działać, aby zatrzymać kapiący downspout. Jeśli nie jesteś wygodne próbuje naprawić swój kapiący rynny, należy zatrudnić profesjonalistę, aby zainstalować downspouts for you.

Jeśli planujesz zainstalować rynny na swojej nieruchomości, upewnij się, aby uwzględnić koszt usuwania i usuwania. Usługi te będą zazwyczaj kosztować około 100 dolarów za instalację. Jeśli ulegną awarii, trzeba będzie je naprawić, co również będzie kosztować dodatkowe 500 do 700 dolarów. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, warto kupić taśmę termiczną w centrum domowym lub sklepie z narzędziami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *